Běh líšeňských škol

Vyvěšeno: 30. 5. 2022 v 19:57
Card image cap

V krásném prostředí líšeňské rokle se po dvouleté covidové přestávce uskutečnil 14. ročník běhu líšeňských škol pod záštitou starosty Břetislava Štefana.

Ve čtrnácti kategoriích startovalo 177 závodníků a každý z nich si odnesl dřevěnou pamětní medaili. Na tratích od 450 do 1560 metrů sbírali body pro školu, kterou reprezentovali. Do bodování výrazně přispěli i startující pedagogové, které svou účastí podpořili i zaměstnanci Saleska. Start speciální kategorie se nesl v humorném duchu, když se ani napočtvrté nepodařilo vyloudit výstřel ze startovní pistole. Dobrá nálada a nadšení startujících ovšem zcela vyrovnaly drobné technické nedostatky pistole. Ze základních škol se zúčastnily ZŠ Holzova, ZŠ Horníkova, ZŠ Masarova a ZŠ Novolíšeňská, ze středních škol SZŠ Evangelická akademie a SŠSE Trnkova.
Vítězný pohár si za 1. stupeň odnesla ZŠ Horníkova, 2. stupeň ovládla ZŠ Novolíšeňská. A v kategorii středních škol 1. místo získala SZŠ EA. Velkou pomocí při organizaci závodu byli studenti a studentky z gymnázia Akademia, kterým patří náš velký dík.
Děkujeme našim sponzorům MČ – Líšeň a společnostem Fundos, s.r.o. a Bombus Energy. kteří přispěli na odměny závodníků.
Atmosféra byla přátelská, počasí vyšlo a všichni si 14. ročník Běhu líšeňských škol náramně užili.
Za pořadatele Jakub Jeřábek a Kristýna Kuželová