DETEKTIVNÍ SPOLEČNOST: ZMIZENÍ DETEKTIVA KRAHUJCE

Vyvěšeno: 6. 4. 2021 v 11:23
Card image cap

„Z hřišť v Líšni se ztrácí oblíbené hračky!“ Líšeňský Herald

„Jen jsem se otočil a míč byl pryč!“ Jan Kvapil, 9 let

„Já ci Buclíkááá!“ Anežka, 4 roky

Množící se zprávy o zmizelých hračkách neunikly oku naší Detektivní Společnosti a obratem jsme na hřiště vyslali jednoho z našich předních detektivů, známého pod krycím jménem Krahujec. Jeho úkol zněl jasně – zjistit co nejvíce o těchto záhadných událostech. Od té doby se po něm však slehla země. Až donedávna jsme si mysleli, že je Krahujec ztracen, nicméně v předchozích dnech v nás svitla jiskra naděje. Na adresu Detektivní Společnosti byla doručena záhadná obálka. Odesílatelem se zdá být samotný Krahujec. Okamžitě jsme obálku předali našemu nejlepšímu detektivovi, ale nedokázal si s ní poradit…

Pomůžete nám odhalit osud ztraceného detektiva? Ověřit původ záhadných obálek? Rádi vás přijmeme do svých řad!

Informace o hře

Co vás čeká? Městská detektivní šifrovací hra, ve které se přesunujete mezi stanovišti, hledáte indicie a luštíte šifry ze zapečetěných obálek. Podrobnosti se dozvíte ze startovní obálky.

Pro koho je hra určena? Hra je připravena pro rodiny s dětmi a mládež ve dvou kategoriích:

  • mladší děti – lehčí a hravější šifry cílené na věkovou skupinu 4 – 9 let. Děti plní úkoly, snaží se přijít na to, jak získat ze zadání správné řešení a zapisují výsledná písmena. Rodiče jim napovídají podle věku a zkušeností dítěte s daným typem úlohy, čtou výsledné řešení a navigují na další stanoviště.
  • starší děti a mládež – „normální obtížnost“, cílená na věkovou skupinu od 9 let. Luštitelé z šifry získávají řešení svépomocí nebo s radami od rodičů (podle věku, situace, náročnosti šifry a zkušeností). Starší účastníci mohou zvládnout hru i sami.

Jak se zaregistrovat? Přihlášku pošlete na e-mailovou adresu: detektivni.spolecnost@salesko.cz, kde uveďte jméno, o kterou věkovou kategorii máte zájem (mladší nebo starší děti a mládež) a případně počet účastníků. Následně se domluví datum, kdy bude možné si v Salesku vyzvednout obálku s případem.

Kdy je možné hru hrát? Hra bude dostupná od 7. 4. do 9. 5. 2021. V případě, že se vám nepodaří hru do tohoto data odehrát, dejte nám vědět.

Kde se hra odehrává? Celá hra se odehrává v Brně-Líšni.

Co je ke hře potřeba:

– pevná podložka na psaní

– psací potřeby

– nůžky na vystřihování nápověd

Je možné hru přerušit? Ano. Hru můžete hrát takovým tempem jaké vám vyhovuje – můžete ji projít v jednom zátahu nebo se k ní v průběhu jejího konání vracet.

Jaká je trasa? Trasa je dlouhá 5 km a až na pár krátkých úseků je vhodná i pro kočárky.

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese detektivni.spolecnost@salesko.cz nebo na telefonním čísle 722 961 726.

76 queries in 1,986 seconds. From 52.23.219.12 --ID--: