Forest VeSPOD II

Vyvěšeno: 28. 7. 2014 v 14:45
Card image cap

Dobrý den,
hlásí se vám Otto, váš každodenní počítačový kamarád s ochotou pomáhat tomu nejlepšímu vědeckému týmu všech dob!

S žalem v mém počítačovém srdci vám oznamuji, že toto hlášení je mé poslední. Zažili jsme spolu spoustu drsných, dobrodružných, náročných, ale také krásných okamžiků, které se vryly do naší mysli, ale také srdce. Vzpomínáte? Pokud ne, rád vám je v následujících řádcích připomenu.

Vše začalo úvodní konferencí v přechodné základně Salesko, kde jsme se poprvé setkali, bylo potřeba seznámit se s poznatky o virové pandemii z posledních dní, ale také se ozbrojit ochrannými pomůckami v podobě rukavic a roušek.

Poté následoval rychlý přesun do naší laboratoře v Nížkovicích, kde už na nás čekal bezpečnostní technik Safety, výživová poradkyně Maruška, tajemník OSN a ředitelka WHO. Jako první jsme se museli podrobit dezinfekci v dezinfekční komoře, dále jsme zjišťovali informace o rozšiřujícím se viru, lokalizovali jej, zkoumali jej a nakonec také vyrobili vakcínu na záchranu světa. Díky naší píli, jsme zachránili ne jednoho obyvatele této planety.  Pochopili jsme, že ani veškerá temnota světa nedokáže uhasit světlo jediné svíčky.

Naše rozhodování nebylo vždy jednoduché, pamatujete? Vyžadovalo trpělivost, kompromisy a především toleranci. Častokrát jsme se také dostali na dno svých sil. Jistě nikdo z nás nezapomene na 150 000 km pochod na kyjovské koupaliště, anebo noční transport nebezpečné kapaliny a zraněného pilota.

A co takhle připomenout i chvíle, kdy jsme byli připraveni být jednoduše spolu a jeden pro druhého. Spousta sportů, získávání jídla od místních obyvatelů, pád důvěry, trubka, zdravověda, táborák, přespávání pod nádherně svítícími hvězdami a v neposlední řadě také zamyslet se nad životem svým i ostatních v tajemném území čarodějky.

Na závěr celého našeho týdne jsme dokázali, že jsme tým, který se ničeho nebojí, dokáže spolupracovat a především si pomáhat v hodinách dobrých i zlých. Pamatujte, sami toho zvládneme tak málo, ale když se spojíme, zvládneme cokoliv.

Byl to s vámi nezapomenutelný týden, který se v těchto pár řádcích rozhodně nedá popsat, dá se jen prožít.

Za tým Forest VeSPOD Váš Otto