Jak se zachováte, když jde o život?

Vyvěšeno: 25. 10. 2019 v 10:43
Card image cap

Díky projektu „Brno – Zdravé město“ můžeme v Salesku každoročně pořádat seminář první pomoci pro širokou veřejnost, který nám poskytlo Statutární město Brno.

I letos jste využili naší nabídky a jsme tomu velmi rádi. Klub v Salesku se naplnil do posledního místa. K dispozici byla připravena i herna pro děti a maminky si tak v klidu mohly poslechnout zajímavé povídání profesionálního záchranáře Rudolfa Hudce z výjezdové stanice Brno -Bohunice.
Téměř každý člověk se ve svém životě několikrát ocitne v krizové situaci záchrany života, kdy je potřeba potlačit strach a emoce a začít jednat, protože se často jedná o minuty či vteřiny. A právě tyto situace nám přiblížil pozvaný záchranář. Dozvěděli jsme se, kdy a jak volat záchrannou službu, předvedli jsme si vypuzovací manévr při vdechnutí cizího tělesa nebo jak mít připravenou lékárničku.  Prakticky jsme si mohli vyzkoušet nácvik resuscitace na figuríně. Odborník zodpověděl všechny dotazy a své povídání doplňoval také zajímavými zkušenostmi a příběhy za své praxe. Více než dvě hodiny jak zachraňovat lidské životy uběhly jako voda a my vám děkujeme, že nám věnujete přízeň i při vážnějších tématech, které pro vás rádi připravujeme. Renata Lorencová

55 queries in 0,649 seconds. From 18.232.38.214 --ID--: