Kurz ThMgr. Milana Klapetka

Vyvěšeno: 5. 1. 2015 v 20:17
Card image cap

Srdečně zveme na čtyři setkání s oblíbeným rétorikem:

Termíny: 12. 19. 26. leden, 2. únor 2015 Velká učebna Saleska 19:00-20:30

V případě zájmu nahlaste svoji účast na recepci střediska nebo na mail info@salesko.cz nebo na tel: 544 232 641.

Humor

O humoru se všeobecně říká, že je kořením života. To je jistě pravda, problém je pouze v tom, že ne každý. Humor může být totiž i pěkně jedovatý, a ten je pak schopen otravovat nejen duše a mysli lidí kolem, ale i toho, kdo tento humor provozuje. On i ten humor je totiž tak trochu věda, a tak trochu umění, a právě o tom bude řeč.

Zlost

Zlost, hněv, rozčilení – kdo by to neznal? Nemáme to rádi u druhých, a někdy dokonce ani u sebe, ale na druhé straně – život si bez toho sotva lze představit. Jak s tím tedy zacházet? Jak se tomu bránit, nebo, případně, k čemu to může být dobré? Na to se v pohodě a bez hněvu podíváme.

Naděje

Naděje je právem považována za jeden z největších darů. O naději přemýšleli již dávní myslitelé, a my víme, že je důležitou součástí křesťanské víry. Jenomže, co to vlastně je? Jak se toho dobrat a jak to až do poslední chvíle uchovat? Je užitečné hledat na tyto otázky odpověď, a právě do toho se pustíme.

Láska

Jsou-li slova, která mohou znamenat všechno možné, pak „láska“ je jedním z nich. Je k neuvěření, co všechno se do tohoto pojmu vejde. Přitom však pro život je důležité, aby člověk přece jen trochu přesněji věděl, co to je, co to znamená. Pro křesťana to platí trojnásob. A právě o to nám půjde.

Kurz Klapetek_zlost