Salesko s oranžovým kolem na Majálesu

Vyvěšeno: 9. 5. 2014 v 13:36
Card image cap

V areálu  Brněnského výstaviště se ve středu 7. května konal tradiční studentský open-air festival Brněnský Majáles. Návštěvníky čekalo vůbec největší pódium české festivalové historie s unikátním designem Martina Hrušky. Vystoupily na něm hvězdné tváře jako Tomáš Klus, členové skupiny Chinaski nebo Mandrage. Na oslavách nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Šlápnutím do pedálů pomohli mladí lidé Hospici sv. Anežky a Salesiánskému středisku mládeže, pro které celkem vyšlapali 100 562 Kč.

Vedle poslechu těch nejlepších kapel současné české a slovenské hudební scény, mohli diváci šířit pozitivní energii také na Oranžovém kole Nadace ČEZ. Každý návštěvník měl možnost strávit na kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobročinný účel. „Jsme rádi, že si tolik mladých lidí nenechalo ujít příležitost podpořit dobrou věc a kromě zábavy si našli čas roztočit pedály našich charitativních kol,“ uvedla Jana Štefánková, specialistka komunikace z Jaderné elektrárny Dukovany. „Do sedla nadačního kola zasedl i přeborník v jízdě na historickém kole Josef Zimovčák, ale také moderátor Majálesu Jakub Kohák,“dodává Jana Štefánková.
Jedenáctý ročník Brněnského Majálesu probíhal na pěti venkovních a čtyřech krytých scénách v areálu  Brněnského výstaviště. Festival odstartoval velkolepým průvodem z náměstí Svobody v doprovodu kejklí a alegorických vozů, mezi kterými nechyběl ani elektromobil ČEZ. Na pódiích se pak vedle známých tváří současné populární hudby představila také patnáctka studentských kapel. Nechybělo ani tradiční předání korunek krále a Miss Majálesu.

Návštěvníci festivalu šlapali pro tyto organizace:
Hospic sv. Alžběty Brno poskytuje komplexní pomoc a podporu nemocným v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění. Podpora je poskytována také blízkým osobám nemocných. Myšlenka hospicové péče vychází důsledně z individuálních potřeb a přání nemocného a klade důraz na nenahraditelnost rodiny a přátelských vztahů každého člověka. „Výtěžek z Oranžového kola v hodnotě téměř 50 tisíc korun využijeme na nákup základního vybavení, určeného přímo pro potřeby pacientů do dvou nově vystavěných jednolůžkových pokojů,“ vysvětlila Iva Horká, ředitelka Hospice sv. Alžběty.

Salesiánské středisko mládeže je nezisková organizace, jejímž posláním je doprovázet především děti a mládež z Brna-Líšně a okolí na jejich cestě k dospělosti a přispívat k jejich fyzickému, duševnímu i duchovnímu rozvoji. Organizace, která v Líšni působí od roku 1995, staví na preventivním pedagogickém systému Dona Boska, zakladatele salesiánů. Na Oranžovém kole pro ni návštěvníci majálesu vyšlapali 50 783 korun. „Snažíme se vymýšlet smysluplný a zábavný program, který přispěje ke  zdravému vývoji mladých lidí. Jednou z takových aktivit je náš plánovaný kurz první pomoci, na který hodláme výtěžek z Oranžového kola využít,“ uvedl Josef Mendel, ředitel střediska.