SaVIO – Tehdy odpoledne pršelo (Jana Ungerová)

Vyvěšeno: 23. 3. 2012 v 20:18
Card image cap

Pantomimické představení misionářky Jany Ungerové a Václava Dostála

„Tehdy odpoledne pršelo. Vrátila jsem se celá promoklá domů, do prázdného bytu. Od jeho smrti byl pořád tak prázdný… Byla jsem úplně mokrá, snad všechno na mně bylo mokré. Nesnáším, když se mi mokré vlasy lepí na krk. Svázala jsem je do culíku, vypadala jsem najednou jako malá holka.A pak jsem vytáhla to staré album s fotografiemi.“

Příběh ženy, která se za deště vrací domů, kde si prohlíží staré album s fotografiemi a připomene si pět mužů, kteří ji v životě významně ovlivnili.

Jana Ungerová, vystudovaná molekulární bioložka a genetička, není v naší farnosti úplně neznámou tváří, což potvrdila i účast na jejím, velmi zajímavém pantomimickém představení, které spolu s Václavem Dostálem ztvárnili v sále Saleska. V besedě, která následovala po představení, nám barvitě vylíčila, co ji přivedlo k pantomimě a také to, jak pestrý život může prožívat misionářka. K tomuto životnímu povolání ji přivedlo ve 13 letech osobní setkání s Matkou Terezou. Jana cestuje po celém světě, tlumočí ve třech jazycích – angličtině, polštině, španělštině a pomáhá lidem hledat Boha. V blízké době se chystá na studia do Španělska a poté se můžeme těšit, přislíbila opět návštěvu v Líšni.

R.L.

 

75 queries in 1,159 seconds. From 44.197.197.23 --ID--: