TRADIČNĚ NETRADIČNÍ SALESKOVÉ PUTOVÁNÍ DO BETLÉMA

Vyvěšeno: 13. 12. 2020 v 17:32
Card image cap


Jak již víte, tak je Salesko letos v adventu zavřené (alespoň tomu tak doposud je dle aktuální epidemiologické situace). Proto i naše putování do Betléma bude z části netradiční, na dálku. To ale neznamená, že nás nečekají krátká zamyšlení a úkoly. Tento rok poneseme Ježíškovi dárky, které potřebuje opravdové miminko. Na každý týden je určena jedna věc, kterou od nás dostane.

3. adventní týden (13.-19.12.2020)

Ve třetím adventním týdnu dostává Ježíšek od nás oblečení.
Každý občas potřebuje, aby mu někdo půjčil nebo podal něco teplého, aby se zahřál a nebyla mu zima. Podejme i my lidem ve svém okolí teplou šálu nebo svetr a zahřejme je naší pochvalou nebo podporou.

Krátký příběh na zamyšlení:

Léčba

Lékař zklamaně potřásl hlavou. Jeho pacient nejevil známky zlepšení. Už deset dní ten starý pán nereaguje na léčbu. Odevzdaně leží na lůžku v nemocničním pokoji, jako by nechtěl o svůj život bojovat. Vypadá unaveně a rezignovaně.
Den poté lékař opět zavrtěl hlavou, ale tentokrát údivem. Všechny pacientovy hodnoty se srovnaly. Stařeček seděl na posteli opřený o polštáře a do tváře se mu vrátila barva.
„Copak se to s Vámi stalo?“ divil se lékař. „Ještě včera jsme se báli o váš život, a dnes vám skoro nic není! Jak je to možné?“
Starý pán se usmál. Dlouze přikývl a přitakal: „Ano, máte pravdu. Něco se stalo. Včera totiž za mnou přišel na návštěvu vnuk. Řekl mi, že se hned musím vrátit domů, protože se mu rozbilo kolo.“

Říkalo se o ní, že je trochu bláznivá. Bydlela v domově důchodců a měla zvláštní zvyk – každý večer objala televizor a políbila ho.
Ošetřovatel se jí zeptal: „Proč to děláte?“
„Ten hlasatel je jediný člověk na světě, který mě pozdraví a usměje se na mě.“

Bruno Ferrero: Osvěžení pro duši, str. 48

Nabídka úkolů na tento týden:

menší děti:

  • poděkujeme mamince za oběd;
  • pochválíme maminku jak jí to sluší;

větší děti:

  • poděkujeme rodičům za konkrétní věc, kterou pro nás dělají (vaří, perou, pomáhají s učením, chodí do práce, abychom měli peníze);
  • pochválím sourozence za něco, co se jim povedlo (namalovali obrázek, postavili věž, dokázali se naučit slovíčka do angličtiny).

Podaří-li se Vám nějaký úkol splnit, dejte nám vědět na info@salesko.cz a my za Vás nalepíme obrázek kojeneckého oblečení postavám, které jdou do Betléma místo Vás.

Oblečení si samozřejmě můžete lepit i doma do našeho adventního kalendáře. Více informací na www.salesko.cz.

Soubory ke stažení: