Turnaj Koryčany

Vyvěšeno: 6. 11. 2019 v 11:13
Card image cap

V sobotu 2. 11. se uskutečnil první bodovací turnaj v Koryčanech. Tým starších byl vylosován do skupiny B, kde na něj čekali soupeři z Havířova, Hodslavic a Koryčan B.

První zápas turnaje jsme si odbyli proti týmu z Hodslavic, který jsme zdárně zvládli a vstoupili jsme do turnaje výhrou. Další zápas byl s Havířovem. Soupeř nás zaskočil a hned po úvodní minutě vedl 1:0. Do poloviny zápasu dokázal slezský tým vstřelit i druhou branku, když potrestal naše chyby v obraně. Jen co se zápas překlenul do druhé poloviny, čelil tým Saleska dalšímu problému. Bohužel náš hráč tvrdě atakoval protihráče a rozhodčí bez váhání nařídil trestné střílení. Zkušený hráč Havířova zvolil forhendovou kličku, ale náš brankář úchvatným zákrokem zabránil gólu a dal všem jasně najevo, že tenhle zápas už za svá záda nepustí žádný gól, a tak se i stalo. Kluci změnili styl hry a rázem dotáhli dvoubrankovou ztrátu a následně dokázali zvítězit 5:2. Pro fanoušky Saleska to byl infarktový zápas s krásným koncem. Poslední zápas tabulky odehrál výběr Saleska proti Koryčanům B, který hladce zvládl a postupoval do play-off z prvního místa. V semifinále nás v našem vítězném tažení zastavil tým z Újezdu u Brna, který odehrál skvělé utkání a dokázal potrestat chyby kluků v obraně. Ačkoliv kluci dobývali bránu Újezdu, co jim síly stačili, nedokázali vyrovnat a po prohře 2:1 jsme byli donuceni hrát zápas o 3. místo s domácím celkem Koryčany A. Kluci si chtěli spravit chuť po prohraném semifinále a plně se soustředili na zápas o bronz. V něm se v začátku utkání ujmuli vítězství a už ho do posledního hvizdu rozhodčího nepustili a odváží si po zdařeném turnaji celkové třetí místo. 

Chtěl bych pozdvihnout kluky, kteří se i během nevydařených chvil v turnaji dokázali semknout a bojovat jako tým a jít si společně za vítězstvím, a hlavně si turnaj užít. Štěpán Kobza

..a pohled druhé trenérky Lenky Mrhačové:

Družstvo mladších se utkalo se čtyřmi protivníky. Koryčany C, Koryčany D, Hodslavice a Újezd u Brna. Do prvního zápasu naši nejmenší vstoupili s velkou energií. Během celého utkání měli nad soupeřem převahu, nebáli se jít do něj a střílet góly. Zápas skončil výhrou 2:1 pro Salesko.

Druhý zápas, který nás čekal byl proti Koryčanům D – nejmladším dětem, které se turnaje zúčastnili. Tento zápas pro nás nebyl žádnou zátěží a po konečném skóre 5:0 jsme vyhráli i druhý zápas.

Ani Hodslavice tým mladších nezaskočil, i když soupeř měl výškovou i věkovou výhodu. Tým saleskových florbalistů se soupeře nezalekl, do zápasu znovu vstoupil s velkou energií. Ze začátku zápasu jsme měli problém naladit se na hru soupeře. Po první vstřelené brance, kterou dal soupeř, jsme se nenechali rozhodit a po chvíli jsme srovnali na 1:1. Po pár minutách se nejlepší střelec našeho týmu znovu vrací do hry a vstřeluje další branku! Stav je tedy nyní 2:1. Soupeře jsme již znovu nenechali projít za naši obranu a díky ní neměl brankář ani moc práce. Těsně před koncem znovu zvedáme všichni ruce nad hlavu a radujeme se z další skvěle mířené střely, která proletěla kolem hlavy brankáře a útok znovu skóruje!

V posledním zápase jsou všichni hráči motivovaní a mají 1. místo na turnaji na dosah ruky. Poslední zápas. Poslední góly, které potřebujeme, abychom vyhráli. Posledních pár minut na hřišti, které rozhodnou o našem snažení na turnaji. A je to tady. Začátek zápasu. Atmosféra na lavičce by se dala krájet. Všichni natěšení na výhru podávají v hracím poli svůj nejlepší výkon. Soupeř má velmi dobré útočníky, a tak brankaře v tomto zápase trochu potrápí. Naštěstí ani jedna střela neskončila v bráně, a tak se Salesko rychle pouští do útoku a dává gól! Mít dobré hráče v poli nestačí. To je jen polovina úspěchu. Druhá polovina závisí na brankaři. A jak jsme se všichni v tomto utkání přesvědčili, náš brankař byl prostě lepší. Zápas končí všemi očekávanou výhrou salezských florbalistů 2:0 a zaslouženě si tak přišli pro zlaté medaile a pohár!

Chci poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili. Každý do turnaje vnesl kousek sebe, který pak celému týmu pomohl k výhře. Tak ještě jedou díky! Lenka Mrhačová

55 queries in 0,809 seconds. From 18.232.38.214 --ID--: