Vysvětlení 1. části hry s úkoly Salesko-rokle

Vyvěšeno: 5. 1. 2021 v 12:55
Card image cap

Po jarním uzavření jsme doufali, že již nic podobného nepřijde, ale v říjnu nás zavření čekalo znovu. Přemýšleli jsme, jak být dětem blízko a neporušit žádná nařízení.

Přichystali jsme pro vás Saleskovou hru aneb cestu za úkoly, která bude trvat po celou dobu uzavření. V naší hře jsme do této chvíle měli rozděleny části do dvou kategorií. Slova, která byla vybrána, úzce souvisela s naším střediskem či obdobím, ve kterém se hra nacházela. Nyní budou jednotlivé části vysvětleny a přidáme i řešení všech zapeklitých úkolů pro naše úspěšné hledače.
1. část byla vyvěšena od Saleska do Líšeňské rokle, kde jste hledali slovo ROZUM.
První úkol byl oběhnout Salesko, po cestě jste našli nápovědu v koruně stromů s druhým úkolem u ENAPA, kde jste nám kreslili krásné obrázky pomocí křídy. Třetí úkol byl ukryt pod schody do rokle, kde jste si zaběhali nahoru a dolů jako Rocky Balboa a odkázalo vás to na úkol po horní cestě  okolo rokle, kde se počítal ,, matematičák”  a vyšlo další hledané písmenko. Poslední nápovědu jste našli na sloupku u grilu, která vás zavedla nahoru na vyhlídku, kde byl poslední úkol, a to tajenka a osmisměrka v angličtině, ve které vyšlo slovo konec úkolů –  THE LAST TASK.  A příště vysvětlíme další, druhou část.

 1. An animal related to Halloween
 2. The soul of dead person
 3. They change colours in autumn and fall to the ground from the trees
 4. Parents and children living together
 5. A sweet fruit that can be green red or yellow
 6. An animal with many legs that builds a web to catch an insect to eat it
 7. Opposite of day
 8. Month of Halloween
 9. The sun goes down earlier and it gets ……. earlier
 10. A large group of trees
 11. A big orange vegetable
71 queries in 0,353 seconds. From 18.204.42.98 --ID--: