Vesmír

Vyvěšeno: 13. 8. 2019 v 09:16
Card image cap

Jako členové výcvikového týmu organizace NASA jsme celý týden procházeli speciálním výcvikem, abychom se na jeho konci stali kosmonauty letící prozkoumat celý vesmír.

Na začátku se všichni členové týmu seznámili a vytvořili si originální trička. Výcvik, kterým jsme celý týden procházeli byl velice důkladný a testoval vše, co musí správný kosmonaut mít – fyzickou, kreativní, logickou stránku, ale také se testovala schopnost spolupráce v týmu.

Navštívilo nás Planetarium Morava a dozvěděli jsme se spoustu informací – zajímavosti o kosmonautice, zvířatech ve vesmíru, prvních kosmonautech ve vesmíru a na Měsíci, z čeho se skládá kosmická loď a jak pracují, spí a žijí kosmonauti na vesmírné stanici a mnoho dalšího. Vydali jsme se i na výlet k lomu Hády, kde jsme pokračovali ve výcviku. Vyrobili jsme si dalekohledy, díky kterým jsme se naučili souhvězdí, vesmírné rakety a rámečky, do kterých jsme si naši společnou fotku vložily. Během týdne jsme dostali několik dopisů od našeho kamaráda kosmonauta, který na náš trénink dohlížel, dával nám různé úlohy a na konci týdne nám poslal sondu s milými dary. Všichni účastníci si vedli celý výcvik výborně a závěrečným testem prokázali, že se mohou stát kosmonauty a mohou letět do vesmíru. Michaela Krupičková

52 queries in 0,619 seconds. From 3.235.62.151 --ID--: