Osmý ročník Běhu líšeňských škol pod záštitou starosty je za námi…

Vyvěšeno: 30. 5. 2014 v 13:21
Card image cap

Počasí nám sice až tak úplně nepřálo, ale o to více zde bylo napětí mezi všemi žáky i učiteli, kde nechyběl adrenalin před každým startem. Nejnižší ročníky základních škol, které běžely pouhé půlkolo, startovaly ještě bez deště. S přibývajícím stářím startujících stoupala i hustota dešťových kapek, a tudíž v posledním závodu chyběly od triatlonu jen kola. Bohužel však byly všechny tratě zkrácené na pouhá dvě kola (pozn.: kolem Saleska).
Letos se kromě ZŠ Horníkova zúčastnily všechny školy.  Putovní pohár si za první stupeň s přehledem odnesla ZŠ Masárova a za druhý stupeň po tvrdých bojích mezi kapkami deště ZŠ Novolíšeňská. V kategorii středních škol pohár  s bezkonkurenční jistotou vyhrála (tedy bez účasti jiných) SŠSE Trnkova. Nakonec se běžel již tradiční závod VIP, tedy běh organizátorů a učitelů. Zde se na start postavil jen jediný učitel a 3 zástupci Saleska, kteří také obsadili stupně vítězů. Pokud byste si chtěli zkusit rychlost trati, poznamenám, že nejrychlejší čas byl 3:21.
Na vyhlášení 1. stupně základních škol se dostavil i náš líšeňský starosta Břetislav Štefan, který zde poprvé v historii předal ceny nadšeným a hlavně nejrychlejším žákům.
Jsme rádi, že i přes nepřízeň počasí se závody setkaly s vysokým ohlasem. Doufáme, že příští rok budou závody alespoň stejně povedené jako letos a také věříme, že poražení budou trénovat s větší pílí na odplatu letošním vítězům.

Josef Nehybka