Vodníci v Salesku 

Vyvěšeno: 28. 8. 2023 v 11:03
Card image cap

Frnkiki a Žbluňkiki jsou dva vodníci, kteří se s přátelí s dětmi a vysvětlili nám, jak to v jejich rybníku funguje. Přicházeli za námi každý den. Poznávali jsme ryby, zachraňovali zvířátka nejen v rybníku, tvořili, zapojili se do her, měli karneval v létě, zpívali, naučili se básničku a společně nám to náramně šlo. 

Zařazení vodních aktivit bylo nejen pro vodníky vítaným zpestřením programu. Sluníčko pěkně hřálo. Poklidné plynutí tábora rozčeřil velmi zajímavý článek, který se objevil v pátečních ranních novinách.
V Mariánském rybníku nově žije Orcinus Orca a náramně se jí tam daří. Neváhali jsme a vyrazili. Chtěli jsme se na vlastní oči přesvědčit a podat svědectví o takové senzaci. Cesta byla namáhavá, bylo teplo, ale děti vše pěkně zvládly. Vyhlíželi jsme rybníky a obrovskou rybu. Chvíli jsme měli dojem, že rybníky zasypává těžká technika, ale ukázalo se, že se tam staví hřiště a rybníky jsou ještě kousek dál. U hráze nás překvapila klidná vodní hladina. Po obrovské rybě ani památka. Místní nad našim dotazem jen kroutili hlavou. Až pan rybář nám řekl, že Orcinus Orca je kosatka, která žije jen v moři… Naletěli jste podvodníkům! Styděli jsme se. Smutek ale brzy vystřídala radost. Rybáři ulovili kapra a cejny a my jsme je pořádně prozkoumali. 
Užili jsme si parádní piknik a v trávě blízko rybníka děti našly nádherné mušle a šupiny, které jim Frnkiki a Žbluňkiki darovali na rozloučenou. Do Saleska se s námi už nevrátili, zůstali pěkně blízko rybníka, kam patří. Třeba je někdy na procházce kolem rybníků potkáte. 
Viktorie a Martina Kosíkovy